Kronika Wspólpracy Międzynarodowej
Zapraszamy do Zapoznania się z Kroniką Biura Współpracy Międzynarodowej
Cieszymy się, że możemy podzielić się z Państwem historią i osiągnięciami Biura Współpracy Międzynarodowej, które przez lata było integralną częścią budowania mostów między uczelniami i instytucjami międzynarodowymi, promując współpracę i wzajemne zrozumienie. Celem działań Biura Współpracy Międzynarodowej było i nadal jest zarówno promowanie dialogu, wymiany kulturowej i współpracy w różnych dziedzinach. Nasza kronika stanowi nie tylko źródło dokumentacyjne tworzonych mostów międzykulturowych i budowanych relacji, ale także jest swoistą podróżą przez wydarzenia, które wpłynęły na kształtowanie współczesnego krajobrazu międzynarodowej współpracy UPJPII.
W ramach naszych działan organizowaliśmy liczne programy edukacyjne, seminaria i webinaria, umożliwiając studentom i pracownikom akademickim oraz administracyjnym zdobywanie doświadczenia oraz wymianę wiedzy na arenie międzynarodowej. Jednocześnie tworząc platformę, będącą doskonałą okazją do wymiany myśli, omawiania aktualnych wyzwań oraz budowania sieci kontaktów.
Kronika Współpracy Międzynarodowej nie tylko odzwierciedla naszą przeszłość, ale również świadczy o naszym zaangażowaniu w budowanie lepszej przyszłości. To unikalne źródło informacji, które pozwala zrozumieć, jak różnorodne działania przyczyniły się do rozwoju międzynarodowych relacji.
Wierzymy, że przeglądanie naszej kroniki dostarczy Państwu nie tylko historycznego kontekstu, ale także inspiracji do kontynuowania pracy nad wspólnym celem – poszerzeniem współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami i instytucjami szkolnictwa wyższego.
Zapraszamy do zapoznania się naszą KRONIKĄ!
Studenci UPJPII w każdym roku akademickim maja możliwość wziąć udział w wyjazdach zarówno na praktyki studenckie, jak również w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus+. Mobulności te stanowią niezwykle interesujące doświadczenie, dając możliwość nauki języka oraz rozwinięcia ważnych kompetencji komunikacyjnych i zyciowych, takich jak samodzielność, pewność siebie czy wytrwałość. Jednocześnie dzięki programowi można się przekonać, że nie ma rzeczy niemożliwych na drodze do spełniania marzeń, a dzisiejszy świat nie ma granic nie do przekroczenia. Erasmus+ to coś więcej niż sama zabawa, to niesamowita przygoda, podczas której uczysz się, poznajesz nowych ludzi, a także samego siebie. Nasi studenci w ramach praktyk odwiedzili Split, Walencję czy Maynooth, a na wymianę studencką wybrali się do Bremen czy Pragi
Relacje poczszególnych uczestników można przeczytać na stronie:
Erasmus+ Traineeship (Julia Czapla) – Walencja, Hiszpania
Erasmus+ Traineeship (Michał Firlit) – Walencja, Hiszpania
Erasmus+ Traineeship (Matylda Firek) – Walencja, Hiszpania
Erasmus+ Traineeship (Liliana Wójcik) - Maynooth, Irlania
Erasmus+ (wymiana studencka - Martyna Szewczyk) - Bremen, Niemcy
Erasmus+ (wymiana studencka - Łukasz Przewrocki) - Praga, Czechy
Polskie uczelnie zdobywają Londyn: nowe możliwości współpracy
W dniach 21-23 czerwca 2024 roku odbyły się spotkania w ramach wydarzenia Polonia Meetings w Londynie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) wraz z Ambasadą RP w Londynie oraz Polską Macierzą Szkolną. Oprócz spotkań z młodzieżą polską w planach były również spotkania z uczelniami brytyjskimi, UK International Universities i British Council. Delegacja z Polski składała się z przedstawicieli różnych uczelni i instytucji akademickich, w tym między innymi Uniwersytetu Jagiellońskiego, AGH, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Nasz uniwersytet reprezentowała Aleksandra Mirek-Rogowska z Biura Współpracy Międzynarodowej. Wyjazd miał na celu promocję polskiego szkolnictwa wyższego oraz nawiązanie współpracy z brytyjskimi partnerami edukacyjnymi.
Więcej informacji TUTAJ!
Profesor Susi Ferfoglia, specjalistka w dziedzinie chorału gregoriańskiego, po raz drugi odwiedziła ESMUC, aby poprowadzić kurs zatytułowany "Hildegard von Bingen: Muzyka, gatunek i inspiracja religijna w XII-wiecznej Europie" w dniach 11 i 12 kwietnia. Kurs, koordynowany przez profesora Juana Carlosa Asensio, zagłębił się w wieloaspektową postać zakonnicy Hildegardy z Bingen, koncentrując się w szczególności na jej kompozycjach, które przeczą tradycyjnym zasadom kompozycji. Profesor Ferfoglia zbadała zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty pracy Hildegardy, korzystając ze średniowiecznych źródeł. Dzięki doświadczeniu zdobytemu jako wykładowca akademicki i dyrektor Instytutu Muzyki Sakralnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a także doświadczeniu w prowadzeniu kursów podyplomowych i kierowaniu zespołami specjalizującymi się w dziełach Hildegardy, profesor Ferfoglia wnosi do tematu bogactwo wiedzy.
Więcej informacji TUTAJ!
Orientation Day - summer 2023/2024
W dniu 21 lutego 2024 roku odbył się Orientation Day na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, dedykowany przyjeżdżającym na semestr letni studentom Erasmusa. Wydarzenie miało na celu zapoznanie nowych studentów z życiem akademickim, możliwościami naukowymi oraz kulturalnym dziedzictwem miasta Krakowa.
Więcej na temat wydarzenia można przeczytać i zobaczyć TUTAJ!
Erasmus+ 2024/2025: Rozwijaj horyzonty edukacyjne! Sprawozdanie ze spotkania informacyjnego
19 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone programowi Erasmus+ na UPJPII. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję uzyskać ważne informacje dotyczące programu, zrozumieć wartość uczestnictwa oraz dowiedzieć się o innych projektach prowadzonych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej.
Więcej na temat wydarzenia można przeczytać i zobaczyć TUTAJ!
"Wojna na Ukrainie w polskich mediach” – Spotkanie CUHK i UPJPII
19 grudnia 2023 r. na UPJPII obyło się spotkanie studentów i nauczycieli akademickich Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu i UPJPII. Program obejmował wykłady, dyskusje, a także warsztaty, w których studenci mieli okazję nie tylko pogłębić swoje zrozumienie współczesnych konfliktów międzynarodowych i migracji, ale także poznać mechanizm kształtowania narracji w kwestii migracji i konfliktu przez polskie media czy zobaczyć, jak Polska jest obecna w mediach zagranicznych. W ramach wydarzenia, studenci z CUHK wspólnie z przedstawicielami UPJPII analizowali obraz wojny na Ukrainie w mediach oraz wymieniali się doświadczeniami i wiedzą na temat migracji, funkcjonowania mediów, co sprzyjało zrozumieniu globalnego kontekstu współczesnych problemów międzynarodowych.
Więcej na temat wydarzenia można przeczytać i zobaczyć TUTAJ!
Goście z Uniwersytetu Mateja Bela odkrywają tajniki kształcenia wyższego na UPJPII
UPJPII gościł przedstawicielki Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) w ramach programu Staff Mobility for Training Erasmus+. Spotkanie, trwające od 27.11 do 01.12.2023, skupiło się na wymianie doświadczeń z zakresu promocji międzynarodowej, realizacji projektów edukacyjnych i innowacyjnych form edukacji, zwłaszcza Service Learning, który integruje naukę z działaniami społecznymi. Rozmowy skoncentrowały się również na współpracy w obszarze bibliotek i zwiedzaniu kampusu. Goście zwrócili uwagę na unikalne laboratoria oraz studenckie studio telewizyjne i radiowe. Wizyta w Dziale Nauczania pozwoliła na pogłębione dyskusji na temat organizacji studiów i kształtowania programów edukacyjnych. Spotkania te, prowadzone przez koordynatorów programu Erasmus+, pracowników Działu Nauczania i Biura Współpracy Międzynarodowej identyfikowały wspólne wyzwania i inspirujące rozwiązania, otwierając drzwi do potencjalnej współpracy. Program Erasmus+ wykazał się jako katalizator międzynarodowej współpracy, podkreślając jej znaczenie w dynamicznym środowisku edukacyjnym.
Więcej na temat wydarzenia można przeczytać i zobaczyć TUTAJ!
Wykład Prof. Eileen Lyon, Ph.D. 15 VI 2023
Wykład prof. dr Eileen Lyon (Department of History, The State University of New York at Fredonia) zorganizowany wspólnie przez Wydział Teologiczny i Biuro Wspólpracy Międzynarodowej pt. „Życie religijne i kulturalne jako integralne strategie przetrwania w niemieckich obozach koncentracyjnych” został wygłoszony 15 czerwca 2023 r. w Auli UPJPII w Krakowie. Cieszył sie dużym zainteresowaniem będąc wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, a także refleksyjnym.
Wizyta studentów incoming Erasmus w Media Education Center
23 maja 2023 r. grupa studentów Erasmus jako uczestnicy kursu Journalism in the Digital Age złożyła wizytę w Media Education Center (Centrum Edukacji Medialnej) w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania z galerią dostępną TUTAJ!
Spotkanie z gościem w ramach programu Erasmus
3 lutego odbyło się spotkanie z doktorantką Szkoły Doktorskiej - Katarzyną Radwańską, która jest jako równiez ambasadorka programu Erasmus+ na UPJPII opowiadała o swoim doświadczeniu związanym z programem Erasmus+ oraz jak ono wpłynęło na jej dalsze życie zawodowe i naukowe.
Zaproszenie do spotkania dostępne TUTAJ!
Profesor wizytujący z Uniwersytetu w Debreczynie na Węgrzech
W ramach nowej edycji programu "Profesor Wizytujący" studenci pedagogiki mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach "Reading about Social Pedagogy" (30 godzin ćwiczeń) oraz "Selected Aspect of Special Pedagogy" (30 godzin wykładów) prowadzonych przez dr Magdolną Nemes, PhD, Assist. Prof. z University of Debrecen, Department of Applied Social Sciences.
Więcej przeczytać można TUTAJ!
Wykłady gościnne z Gruzji