Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe

garp.png

Projekt jest odpowiedzią na zauważona w środowisku gerontologów, pedagogów, socjologów, psychologów, demografów i innych badaczy procesów starzenia się potrzebę przeanalizowania fundamentów metodologicznych badań nad starością ze względu na jej różnorodność, różnice w celach poszczególnych badań. Zauważyć można stopniowe odejście od traktowania starości jako zjawiska odrębnego i złożonego w kierunku coraz większych generalizacji w badaniach nad starzeniem się. Samo zjawisko jest niezwykle aktualne, narastające i w przypadku braku myślenia strategicznego o starości, niepokojące pod względem ekonomicznym, społecznym, medycznym i politycznym. Podstawę wszelkich strategii stanowią zawsze badania diagnostyczne i prognostyczne. Przyjrzenie się istocie tych badań zdaje się być kluczowe dla budowania skutecznych strategii oraz koncepcji związanych ze starością.

Celem projektu jest zainicjowanie pogłębionej refleksji metodologicznej, nad standardami i procedurami, a także procesami badań nad starością przez przedstawicieli szerokiego środowiska specjalistów międzynarodowych, mających w dorobku rozliczne badania nad starością, prowadzone ze względu na różnorodność pespektyw, kultur i doświadczeń.

Interesariuszami projektu i jego odbiorcami są przede wszystkim osoby zainteresowane prowadzeniem rzetelnych studiów badawczych na temat starości – badacze zjawiska starzenia się, naukowcy reprezentujący różnorodne dyscypliny naukowe, ale też przedstawiciele instytucji badawczych (naukowych i społecznych), zawodów medycznych i pokrewnych im firm farmaceutycznych, agencji reklamowych, przedsiębiorcy działający w obszarze silver economy i silver market, pracodawcy, politycy lokalni, przedstawiciele władz centralnych, przedstawiciele zawodów pomocowych, w końcu sami seniorzy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Projektu: http://garp.upjp2.edu.pl/ 

Członkowie polskiego zespołu projektowego:

Kierownik Projektu

Dr Maria Łuszczyńska pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jej zainteresowania badawcze obejmują umiejętności pomocowe, kompetencje pracowników socjalnych, kwestie społeczne związane ze starością, relacjami międzypokoleniowymi, społecznej świadomości starzenia oraz umierania; jest ekspertem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz innych instytucji rządowych. Pasje:  skydiving, podróże oraz muzyka. kontakt: maria.luszczynska@upjp2.edu.pl

Inni członkowie zespołu:

  1. Barbara Olejarz – specjalistka ds. finansowych Projektu
  2. Tomasz Kniaź – koordynator ds. administracyjnych Projektu

Projekt realizowany jest w partnerstwie:

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

This website uses cookies. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

Zapisano