Stawki Erasmus+

STAWKI WPARCIA INDYWIDUALNEGO (STUDIA I PRAKTYKI)

Stawki stypendialne obowiązujące w Polsce zostały określone przez Narodową Agencję w oparciu o wytyczne Komisji Europejskiej.
Są one sztywne, tj.  Uczelnia nie może wypłacić stawki niższej ani jej zwiększyć (nawet w sytuacji, gdy niezagospodarowała wszystkich środków finansowych). 

Kraje uczestniczące w programie Erasmus+ podzielone zostały na grupy w zależności od wysokości kosztów utrzymania.
Uczelnia nie może zmienić przyporządkowania kraju do danej grupy.

UWAGA: Osoby, które nabyły prawo do stypendium socjalnego przed złożeniem wniosku wyjazdowego oraz osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności proszone są o upewnienie się, czy przysługuje im dodatkowe dofinansowanie.

Stawki na wyjazd oscylują pomiędzy 450 - 500 EUR. 

Ostateczna wysokość przysługującego stypendium ustalana jest na podstawie zaświadczenia o pobycie przedstawionego po zakończeniu studiów za granicą oraz wartości wyliczanej dla danego pobytu przez kalkulator Mobility Tool+ (format:  xlsx, rozmiar:  33 KB).

Komisja zatwierdziła powyższy podział, w oparciu o Załącznik IV do umowy finansowej dla projektu Programu Erasmus+ nr umowy 2020-1-PL01-KA103-078362 (stawki mające zastosowanie w umowie). Kwota dofinansowania dla każdego studenta zostanie obliczona poprzez pomnożenie liczby dni/miesięcy przypadających na studenta przez ryczałtową stawkę jednostkową na dzień/miesiąc w określonej kategorii, właściwej dla kraju przyjmującego. W przypadku niepełnego miesiąca kwota dofinansowania zostanie obliczona za pomocą iloczynu liczby dni niepełnego miesiąca i 1/30 (jednej trzydziestej) ryczałtowej stawki jednostkowej określonej dla pełnego miesiąca.

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

This website uses cookies. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

Zapisano