Stawki Erasmus+
STAWKI WPARCIA INDYWIDUALNEGO (STUDIA I PRAKTYKI)
Stawki stypendialne obowiązujące w Polsce zostały określone przez Narodową Agencję w oparciu o wytyczne Komisji Europejskiej.
Są one sztywne, tj. Uczelnia nie może wypłacić stawki niższej ani jej zwiększyć (nawet w sytuacji, gdy niezagospodarowała wszystkich środków finansowych).
Kraje uczestniczące w programie Erasmus+ podzielone zostały na grupy w zależności od wysokości kosztów utrzymania.
Uczelnia nie może zmienić przyporządkowania kraju do danej grupy.
UWAGA: Osoby, które nabyły prawo do stypendium socjalnego przed złożeniem wniosku wyjazdowego oraz osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności proszone są o upewnienie się, czy przysługuje im dodatkowe dofinansowanie.
Stawki na wyjazd oscylują pomiędzy 450 - 500 EUR.
Ostateczna wysokość przysługującego stypendium ustalana jest na podstawie zaświadczenia o pobycie przedstawionego po zakończeniu studiów za granicą oraz wartości wyliczanej dla danego pobytu przez kalkulator Mobility Tool+ (format: xlsx, rozmiar: 33 KB).
Komisja zatwierdziła powyższy podział, w oparciu o Załącznik IV do umowy finansowej dla projektu Programu Erasmus+ nr umowy 2020-1-PL01-KA103-078362 (stawki mające zastosowanie w umowie). Kwota dofinansowania dla każdego studenta zostanie obliczona poprzez pomnożenie liczby dni/miesięcy przypadających na studenta przez ryczałtową stawkę jednostkową na dzień/miesiąc w określonej kategorii, właściwej dla kraju przyjmującego. W przypadku niepełnego miesiąca kwota dofinansowania zostanie obliczona za pomocą iloczynu liczby dni niepełnego miesiąca i 1/30 (jednej trzydziestej) ryczałtowej stawki jednostkowej określonej dla pełnego miesiąca.