Dlaczego warto wyjechać na studia za granicę

together.jpg

Kilka powodów dlaczego warto wyjechać na studia za granicę?

Studia za granicą to przede wszystkim bezcenne doświadczenie! Wyjeżdżając na studia do innego kraju, masz możliwość zdobycia unikalnej wiedzy i przejść przez takie sytuacje życiowe, które mogą wywrócić Twój świat do góry nogami i zmienią Twoje poglądy na życie. Wystarczy tylko spróbować! Oto 7 powodów, które nasz zespół wybrał jako najistotniejsze ze swojego doświadczenia.

1. Samodzielne życie

Stdia za granicę to dobra okazja do zakosztowania samodzielności, gdyż wtedy masz okazję samodzielnie podejmować kluczowe decyzje odnośnie swojego budżetu, zamieszkania czy rozwiązywania pojawiających się na bieżąco problemów.  Zdanie się na siebie może wydawać się przerażające, ale to najlepiej przygotuje Was do dorosłego życia!

2. Możliwość podróżowania

Każdy student wyjeżdżający na studia za granicę ma wiele okazji do podróży z których grzechem byłoby nie skorzystać! W Europie nie ma ograniczeń wizowych dla Polaków, co pozwala na łatwe podróżowanie po całej UE. Nietrudno jest znaleźć bilety z Polski do praktycznie dowolnego miejsca w Europie poniżej 100 złotych, a często i taniej.

3. Elastyczny program

Studia za granicą często dają studentom swobodę wyboru przedmiotów, które ich najbardziej interesują. Czasami studenci mogą praktycznie dowolnie planować harmonogram zajęć, a nierzadkim przypadkiem jest takie ustawienie wszystkich zajęć, które pozwalają studentowi na wolne 4 dni w tygodniu.

4. Międzynarodowe środowisko

Wyjeżdżając na studia za granicę będziesz miał wyjątkową okazję poznać wielu nowych ludzi i zdobyć przyjaciół z różnych krajów. Możesz również spotkać ludzi z zupełnie innym podejściem do życia, innym sposobem myślenia, którzy mogą Cię nauczyć alternatywnego podejścia do świata, religii, kultury czy polityki.

5. Nauka języka w naturalnym środowisku

Dużym plusem studiów za granicą jest możliwość nauki w języku obcym wśród native speakerów. Najłatwiej nauczyć się angielskiego, francuskiego czy rosyjskiego praktykując język właśnie z native'ami. Co ciekawe, np. angielskiego można efektywnie nauczyć się na Ukrainie czy w Polsce poprzez studia po angielsku wśród obcokrajowców!

6. Korzyści dla studentów

Prawie każdy kraj oferuje ogromną ilość zniżek dla swoich i zagranicznych studentów.  Mogą być to upusty na transport publiczny (np. w Polsce czy na Ukrainie często aż 50%), pociągi, a czasami nawet na samoloty, zniżki w różnych sklepach, muzeach, siłowniach, kawiarniach i restauracjach.

7. Stypendia dla obcokrajowców

Jeśli obawiasz się, że nie masz wystarczających środków na studia za granicą, to jesteś w błędzie. Wiele krajów oferuje stypendia naukowe oraz sportowe niejednokrotnie przekraczające wysokość czesnego