Kraje Partnerskie KA107/171
Współpraca z Krajami Partnerskimi w ramach działania KA 107 /
Państwami Trzecimi Niestowarzyszonymi KA 171
Podobnie jak tradycyjnej formule Programu Erasmus+ KA103, w ramach współpracy z Krajami Partnerskimi możliwe są następujące typy mobilności:
SMS- wyjazdy/przyjazdy na studia
STA- wyjazdy/przyjazdy pracowników w celu prowadzenia zajęć
STT- wyjazdy/przyjazdy pracowników w celach szkoleniowych
Inaczej niż w Erasmusie Europejskim, lista miejsc do/z których mobilności są możliwe zmienia się co roku i jest zależna od danego projektu.
Na tej stronie znajdą Państwo informacje nt. projektów KA107/KA171 realizowanych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, zdjęcia z wydarzeń organizowanych w ramach projektów oraz wrażenia uczestników.
Informacje o projekcie 2020-1-PL01-KA107-080425
Program: Erasmus+
Akcja kluczowa: Mobilność edukacyjna
Akcja: Mobilność osób uczących się i pracowników
Typ akcji: Mobilność studentów i pracowników uczelni między krajami programu i krajami partnerskimi
Konkurs: 2020
Czas trwania: 01/08/2020 - 31/07/2023
Jednostka koordynująca: Biuro Współpracy Międzynarodowej
Partnerzy:
Lwowski Uniwersytet Handlowo-Ekonomiczny - LUTE (Lwów, Ukraina)
Ukraiński Uniwersytet Katolicki- UCU (Lwów, Ukraina)
Uniwersytet Sulkhan-Saba Orbeliani - SabaUni (Tbilisi, Gruzja)
W ramach programu Erasmus+ KA 107-2020 na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie (UPJPII), Uczelnia zrealizowała następujące cele:
1. zrealizowane mobilności wyjazdowe i przyjazdowe pracowników (STA) w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych
do/z krajów partnerskich;
2. zrealizowane mobilności wyjazdowe i przyjazdowe pracowników (STT) w celach szkoleniowych do/z krajów
partnerskich;
3. zrealizowane mobilności przyjazdowe studentów (SMS) w celu studiowania z krajów partnerskich.
W ramach umowy finansowe o numerze 2020-1-PL01-KA107-080425 odbyło się 12 mobilności. Zgodnie z zaleceniami Narodowej Agencji oraz Ministerstwa Edukacji i Nauk zaprzestano współpracę z uczelniami z Federacji Rosyjskiej. 3 oryginalnie zaplanowane mobilności do dotychczasowego partnera - Dostoevsky Omsk State University nie zostały zrealizowane. Do Lviv University of Trade and
Economics (LUTE) wyjechały 2 osoby z Biura Współpracy Międzynarodowej – Uczelniany Koordynator Programu Erasmus oraz Koordynator Współpracy Międzynarodowej. Z Ukrainy do UPJPII zaproszono Dyrektora Centrum Kształcenia Międzynarodowego i Współpracy– wszystkie mobilności STT miały charakter wymiany doświadczeń, dopracowywania procedur i planowania przyszłych inicjatyw a także elementy job shadowingu. Ponadto podczas wizyty przedstawicieli UPJPII we Lwowie odbyły się 2 bardzo ciekawe warsztaty dotyczące mobilności i projektów unijnych oraz zarządzania projektami. Także z LUTE przyjechało 3 studentów dziennikarstwa na realizację części studiów na UPJPII w ramach mobilności SMS. Od drugiego partnera ukraińskiego na UPJPII przyjechał profesor teologii, który przeprowadził wykłady dla studentów Wydziału Teologii, Wydziału Filozofii a także studentów międzynarodowych – m.in. przebywających studentów Erasmus z krajów programu. Do Sulkhan-Saba Orbeliani University (Gruzja) wyjechało dwóch profesorów Wydziału Filozoficznego na mobilności STA – przeprowadzono serię wykładów z etyki i filozofii oraz spotkań w formule okrągłego stołu i tzw. wykładów profesorskich. W zamian od partnera z Gruzji przyjęto dwie osoby reprezentujące władze Uczelni - nowo wybranego rektora oraz dziekana wydziału teologii i filozofii. Odbyli oni serię spotkań i narad z władzami Uczelni, pełnomocnikiem rektora ds. międzynarodowych oraz kierownikami kierunków.
Relacje partnerów z realizacji Projektu:
Informacje o projekcie 2018-1-PL01-KA107-048436
Program: Erasmus+
Akcja kluczowa: Mobilność edukacyjna
Akcja: Mobilność osób uczących się i pracowników
Typ akcji: Mobilność studentów i pracowników uczelni między krajami programu i krajami
partnerskimi
Konkurs: 2018
Czas trwania: 01/06/2018 - 31/07/2021
Jednostka koordynująca: Centrum Naukowo-Badawcze i Współpracy Międzynarodowej / Biuro Współpracy Międzynarodowej
Parnterzy:
Lwowski Uniwersytet Handlowo-Ekonomiczny (Lwów, Ukraina)
Państwowy Uniwersytet im. F.M. Dostojewskiego w Omsku (Omsk, Rosja)
W ramach Projektu KA107 2018 odbyło się 5 mobilności. Do Lviv University of Trade and Economics (LUTE) wyjechała 1 osoba na wyjazd szkoleniowy – Koordynator ds. Współpracy Międzynarodowej (Biuro Współpracy Międzynarodowej – dawniej – Centrum Naukowo-Badawczego i Współpracy Międzynarodowej) odwiedzający swoich odpowiedników w LUTE. Do Omsk State University n.a. F.M.Dostoevsky (OMSU) wyjechał jeden profesor Wydziału Teologii i zrealizował wymagane godziny
dydaktyczne STA w ramach swoich wykładów z teologii i filozofii. Do UPJPII zaproszono jednego pracownika administracji centralnej na szkolenie STT – Dyrektora Centrum Kształcenia Międzynarodowego i Współpracy – oba wyjazdy STT miały charakter wymiany doświadczeń, dopracowywania procedur i planowania przyszłych inicjatyw a także elementy job shadowingu. Odbyły się także dwie mobilności studenckie – student studiów magisterskich z obszaru teologii z OMSU oraz studentka studiów licencjackich z dziedziny dziennikarstwa z LUTE zrealizowali po jednym semestrze na UPJPII.
Zrealizowane mobilności w ramach programu Erasmus+ przyniosły wszystkim uczelniom uczestniczącym następujące korzyści:
- Podniesienia kwalifikacji i kompetencji uczestników projektów oraz zwiększenie kompetencji i umiejętności językowych.
- Podwyższenia poziomu jakości nauczania i uczenia się, rozwój kompetencji społecznych i kulturowych.
- Zwiększenia motywacji środowiska akademickiego do przyszłych działań mający wpływ na umiędzynarodowienie uczelni oraz rozwoju osobistego.
- Zdobycia doświadczenia w rozwoju nowoczesnych metod w pracy dydaktycznej.
- Umożliwienie rozwijania zdolności interpersonalnych, tzw. „kompetencji miękkich”.
- Nawiązanie kontaktów z uczelniami europejskimi, zawiązywanie partnerstw i konsorcjów w celu prowadzenia działalności naukowej.
Semestr Zimowy 2018/2019
W semestrze zimowym r.a. 2018/2019 mobilność szkoleniową STT odbył Dyrektor Centrum Kształcenia Międzynarodowego i Współpracy na naszej uczelni partnerskiej - Lviv University of Trade and Economics
Semestr Letni 2018/2019
Pod sam koniec semestru letniego serię wykładów na Wydziale Teologii, Filozofii i Światowych Kultur Państwowego Uniwersytetu im. Dostojewskiego w Omsku przeprowadził nasz profesor z Wydziału Teologicznego.
1. Стремление к миру – духовный и межличностный подходы / Searching for Peace – Spiritual and Interpersonal Approach
2. Принципы мистики – католицизм / Principles of Mysticism – Catholicism
3. Религиозность в современном городе / Religiosity in Contemporary City
4. Медитация и созерцание в плане христианской поэзии / Meditation and Contemplation in Christian Poetry
Semestr Zimowy 2019/2020
W semestrze zimowym r.a. 2019/2020 wśród studentów międzynarodowych UPJPII gościło studenta teologii z Omskiego Uniwersytetu im, Dostojewskiego w ramach stypendium SMS KA107
Semestr Letni 2019/2020
W semestrze letnim r.a. 2019/2020 wśród studentów międzynarodowych z Europy oraz USA była także studenta dziennikarstwa z LUTE w ramach stypendium SMS KA107
Semestr Letni 2020/2021
W semestrze letnim pracownicy Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Działu Nauki i Ewaluacji (wcześniej Centrum Naukowo-Badawcze i Współpracy Międzynarodowej) w ramach wyjazdu STT KA107 2018 i 2019 zrealizowali mobilność we Lwowie.