Poszukiwanie oferty praktyk

INFORMACJE PODSTAWOWE

  • Praktyki powinny odbywać się w okresie wakacyjnym.
  • Czas trwania: 2 miesiące.
  • Praktyki mogą być zrealizowane w dowolnie wybranej przez studenta firmie, organizacji, instytucji w Unii Europejskiej (Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy), krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Islandii, Liechtensteinie, Norwegii oraz Macedonii Północnej, Serbii i Turcji.
  • Praktyk nie można odbyć w instytucjach unijnych oraz instytucjach odpowiedzialnych za zarządzanie unijnymi programami. Zasada ta wynika z konieczności uniknięcia możliwych konfliktów interesów.
  • Student sam zajmuje się znalezieniem placówki, w której chciałby zrealizować praktykę.
  • Na każdy miesiąc student otrzymuje stypendium w wysokości od 750 do 820 EUR,
    w zależności od kierunku wyjazdu.
  • Praktyki nie mogą być zrealizowane w Polsce ani w kraju, w którym student aktualnie mieszka.
  • Ważne, by program praktyki był zgodny z kierunkiem studiów.
  • Praktyki mogą mieć charakter obowiązkowy (jako integralna część studiów zawarta w programie studiów) lub nieobowiązkowy (umożliwiają zdobycie dodatkowych kompetencji i umiejętności), w tym drugim wypadku uczelnia ma obowiązek odnotowania takich praktyk przynajmniej w suplemencie do dyplomu.


JAK POSZUKIWAĆ POTENCJALNEGO MIEJSCA PRAKTYK?

POSZUKIWANIE PRAKTYK - KILKA SUGESTII:

1. Wykorzystanie kontaktów osobistych
Może w trakcie podróży poznałeś kogoś, kto może pomóc ci znaleźć firmę w swoim kraju? Może ktoś z twojej rodziny lub znajomych pracował lub odbywał praktyki za granicą i może polecić cię swojemu pracodawcy?

2. Wykorzystanie kontaktów nauczycieli akademickich
Poprośmy o pomoc nauczycieli akademickich na swoim wydziale. Może współpracują z instytucjami zagranicznymi, które z chęcią powitałyby w swoich szeregach nowych praktykantów.

3. Poszukiwania na własną rękę
Poszukaj w Internecie firm odpowiadających twoim preferencjom i profilowi studiów i wyślij im swoje CV oraz list motywacyjny, podkreślając, że chcesz odbyć praktyki w ramach programu Erasmus+. Ten proces może być tak żmudny, jak szukanie pracy - przygotuj się, że na kilkadziesiąt wysłanych zapytań, mżesz otrzymać tylko kilka odpowiedzi.

4. Grupa na FB "Studenckie Wyjazdy na Erasmus+" prowadzona przez Erasmus Student Network
Instytucje polecone przez innych studentów mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

5. Strony internetowe innych uczelni.
Program Erasmus+ jest bardzo popularny, a uczelnie często udostępniają listy firm, w których odbyli praktyki ich studenci. Sprawdź na stronach internetowych tych uczelni, które w swojej ofercie posiadają kierunki studiów zbliżone do twojego kierunku.

6. Inne metody
Wyszukiwanie miejsc na mapie Google; pytanie byłych uczestników programu; wpisywanie w wyszukiwarce słów "internship", "traineeship" z nazwą interesującego cię miasta i twojej dziedziny; sprawdzanie portali z ofertami pracy).

Zachęcamy, by zajrzeć do listy miejsc, w których realizowali praktyki nasi studenci.

Skorzystaj także ze sprawdzonych wyszukiwarek, aby znaleźć pracodawcę dla siebie:

Przykładowe firmy oferujące praktyki w poszczególnych krajach:
AUSTRIA

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

This website uses cookies. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

Zapisano