Orientation Day 2024 – nowy rozdział dla Studentów Erasmusa na UPJPII

01.10.2024 Studenci/Doktoranci

welcome_banner.png

W dniu 1 października 2024 roku o godzinie 11:00 na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie odbył się Orientation Day, skierowany do studentów programu Erasmus, którzy przyjechali na semestr zimowy. Wydarzenie miało na celu wprowadzenie nowych studentów w życie akademickie uczelni, zaprezentowanie dostępnych możliwości naukowych oraz przybliżenie kulturalnego bogactwa miasta Krakowa.

Podczas spotkania, studenci z różnych krajów Europy mieli okazję się poznać, a także wymienić swoimi doświadczeniami. Była to doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości i integracji międzynarodowej. Wydarzenie poprowadzili członkowie Biura Współpracy Międzynarodowej – Tomasz Kniaź, koordynator ds. współpracy międzynarodowej i Aleksandra Mirek-Rogowska, koordynatorka ds. wymiany studenckiej. Nowych członków naszej akademickiej społeczności przywitał również ks. dr. hab. Andrzej Kielian,  prorektor ds. umiędzynarodowienia. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację o życiu akademickim na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, która przedstawiła dostępne kierunki studiów oraz liczne inicjatywy, w które mogą się zaangażować. Przybliżono im niezwykle ciekawą historię uniwersytetu, a także przedstawiono atrakcję i możliwości kulturalne Krakowa. Po krótkiej przerwie na kawę, studenci wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Aleksandrę Mirek-Rogowską, w trakcie których omówione zostały szczegóły dotyczące wewnętrznych systemów uczelni oraz praktycznych aspektów funkcjonowania na uczelni.

Orientation Day był dla naszych nowych studentów Erasmus+ nie tylko szansą na poznanie uczelni, ale także doskonałą okazją do integracji i wzbogacenia wiedzy o Krakowie. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością ułatwi im rozpoczęcie ich przygody akademickiej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.