Erasmus+ 2024/2025: Rozwijaj horyzonty edukacyjne! Sprawozdanie ze spotkania informacyjnego

22.01.2024 Studenci/Doktoranci

spotkanie_informacyjne_erasmus.png

19 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone programowi Erasmus+ na UPJPII. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję uzyskać ważne informacje dotyczące programu, zrozumieć wartość uczestnictwa oraz dowiedzieć się o innych projektach prowadzonych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej.

Podczas prezentacji prowadzonej przez Monikę Smyth (uczelnianego koordynatora programu Erasmus+) przedstawione zostały kluczowe aspekty programu Erasmus+, takie jak procedury i wymagane dokumenty, niezbędne do wzięcia udziału w programie w zakresie odbycia praktyk czy części studiów, a także, gdzie szukać informacji dotyczących koordynatorów wydziałowych i instytutowych. Pozwolił to uczestnikom lepiej zrozumieć etapy aplikacyjne i organizacyjne związane z wyjazdem na stypendium zagraniczne.

Wartościowy element spotkania stanowiły relacje uczestników poprzednich edycji programu Aleksandry Mirek-Rogowskiej (byłej uczestniczki programu Ersamus+, obecnie koordynator do spraw wymiany międzynarodowej) oraz Matyldy Firek (studentki korzystającej z możliwości odbycia praktyk w ramach programu Erasmus+), którzy podzielili się swoimi doświadczeniami. Ich inspirujące historie skłaniały do refleksji nad korzyściami płynącymi z udziału w programie Erasmus+, zarówno pod względem rozwoju osobistego, jak i zawodowego czy naukowego.

Dodatkowo, przedstawiono informacje dotyczące innych projektów prowadzonych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej, o których opowiadał Tomasz Kniaź (koordynator współpracy międzynarodowej) co otworzyło nowe perspektywy dla chętnych do zaangażowania się w szersze spektrum działań międzynarodowych.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję skorzystać z możliwości konsultacji oraz zadawania pytań z sali. Ta interaktywna sesja pozwoliła na rozwiązanie wszelkich wątpliwości oraz umożliwiła indywidualne omówienie kwestii, które budziły najwięcej zainteresowania wśród uczestników.

Podsumowując, spotkanie informacyjne dostarczyło uczestnikom istotnych danych na temat programu Erasmus+, wyjaśniło, dlaczego warto w nim uczestniczyć oraz otworzyło drzwi do innych fascynujących projektów prowadzonych przez naszą uczelnię. Przekazane informacje stanowią solidną podstawę dla osób zainteresowanych udziałem w programie i poszerzeniem swoich horyzontów edukacyjnych oraz międzynarodowych.