Aktualności

Goście z Uniwersytetu Mateja Bela odkrywają tajniki kształcenia wyższego na UPJPII

01.12.2023 Ogólne

W dniach 27.11.2023 - 01.12.2023 nasza Uczelnia gościła przedstawicielki - Branislavę Bobáková z Biura Marketingu Współpracy Międzynarodowej, Public Relations i Trzeciej Misji (Marketing Office for International Cooperation, Public Relations and Third Mission) oraz Janki Korčoková z Działu Edukacji (Department of Education) Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja). Nasi goście przyjechali do nas w ramach Staff Mobility for Training programu Erasmus+. Wizyta, oparta na wymianie doświadczeń, obserwacji pracy naszych pracowników oraz porównywaniu procedur, była pełna fascynujących wydarzeń i intensywnych dyskusji.

Podstawowym celem spotkań było zgłębienie różnych aspektów związanych z promocją międzynarodową, realizacją projektów edukacyjnych, wdrożeniowych i naukowych. Jednak to nie jedyne tematy, które znalazły się na agendzie. W trakcie rozmów w Biurze Współpracy Międzynarodowej z Tomaszem Kniaziem (Koordynatorem ds. współpracy międzynarodowej) oraz Moniką Smyth (Uczelnianym koordynator programu Erasmus+) duże zainteresowanie budziły również projekty z zakresu Service Learning, stanowiącego innowacyjny aspekt edukacji, integrując naukę z działaniami społecznymi. Jest to niezwykle ważna i coraz bardziej popularna forma nauki poprzez służbę, polegająca na prowadzeniu działań edukacyjnych, których zadaniem jest budowanie pomostu między wiedzą uzyskiwaną w toku studiów, a praktyczną nauką społecznej odpowiedzialności.

Rozległe możliwości współpracy pomiędzy uczelniami były widoczne zarówno podczas rozmów w Biurze Współpracy Międzynarodowej, jak również zwiedzania biblioteki uniwersytetu. Goście mieli okazję przyjrzeć się zarówno codziennym operacjom biblioteki, jak i unikalnym zbiorom, co skłaniało do refleksji nad różnicami i podobieństwami w podejściu do zarządzania zasobami naukowymi. Po eksploracji biblioteki, uwaga przeniosła się na fascynujący świat kampusu. Studenckie studio telewizyjne i radiowe oraz innowacyjne laboratoria zajmujące się badaniami nad rozszerzoną rzeczywistością i nowymi mediami wywołały u gości entuzjazm. To unikalne doświadczenie pozwoliło na zanurzenie się w nowatorskich technologiach, które stanowią istotny element dzisiejszej edukacji.

Wizyta w Dziale Nauczania była czasem pogłębionych rozmów na temat organizacji studiów, procesu rekrutacji oraz kształtowania nowoczesnych programów edukacyjnych na szczeblu studiów wyższych. Głównym przewodnikiem po tym świecie była Aleksandra Mirek-Rogowska (Koordynator ds. wymiany studenckiej i uczestniczka wymiany studenckiej w Irlandii i Czechach w ramach programu Erasmus+) i Anastasiia Zakharkina (Koordynator obsługi procesu rekrutacji na studia wyższe, a także uczestniczka wymiany studenckiej we Francji w ramach programu Erasmus+). Spotkania te nie tylko pozwoliły na wymianę najlepszych praktyk, ale także na identyfikację wspólnych wyzwań i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań.

Ta dynamiczna wymiana doświadczeń nie tylko poszerzyła perspektywę funkcjonowania obu uczelni, ale także zainicjowała potencjalne projekty współpracy. Program Erasmus+ kontynuuje swoją rolę jako katalizator międzynarodowej współpracy w dziedzinie edukacji, otwierając drzwi do nowych możliwości i inspirujących partnerstw. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko przyniosło konkretne korzyści obu uczelniom, ale także podkreśliło wagę międzynarodowej współpracy w dynamicznym środowisku edukacyjnym.

   

Galeria zdjęć

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

This website uses cookies. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

Zapisano