Zmiany w Biurze Współpracy Międzynarodowej – nominacja ks. dr. hab. Andrzeja Kieliana na Prorektora ds. Umiędzynarodowienia

02.09.2024 Ogólne

Z dniem 2 września 2024 roku oficjalnie powitano ks. dr hab. Andrzeja Kieliana jako nowego prorektora ds. umiędzynarodowienia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, który objął tę funkcję z dniem 1 września 2024 r. Nominację ks. dr hab. Kielian otrzymał podczas uroczystości wręczenia nominacji, która odbyła się 13 czerwca 2024 roku w sali senackiej rektoratu przy ul. Kanoniczej 25. Rektor UPJPII, w trakcie której ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, rektor UPJPII powierzył czterem osobom funkcje prorektorów na lata 2024–2028. Ks. dr hab. Kielian został wyróżniony nowo utworzoną funkcją, co świadczy o rosnącym znaczeniu umiędzynarodowienia uczelni.

Wyzwania dla Prorektora ds. Umiędzynarodowienia

Objęcie przez ks. dr hab. Kieliana funkcji prorektora ds. umiędzynarodowienia to odpowiedź na rosnące potrzeby uczelni w zakresie rozwijania współpracy międzynarodowej. Nowy prorektor będzie odpowiedzialny za koordynację działań związanych z mobilnością studentów i kadry akademickiej, w szczególności w ramach programu Erasmus+. Jego zadaniem będzie także promowanie uczelni na arenie międzynarodowej oraz rozwijanie relacji z zagranicznymi instytucjami edukacyjnymi.

Ks. dr hab. Kielian, który od lat związany jest z UPJPII, ma szerokie doświadczenie naukowe i dydaktyczne. Oprócz nowej roli prorektora, został również mianowany dyrektorem Szkoły Doktorskiej, co podkreśla jego kluczową rolę w kształceniu kolejnych pokoleń naukowców.

Nowe Perspektywy dla Biura Współpracy Międzynarodowej

Nominacja ks. dr hab. Kieliana to także duża zmiana dla Biura Współpracy Międzynarodowej, które zyska nowego lidera. Jego doświadczenie oraz zaangażowanie w rozwój międzynarodowych relacji uczelni będą kluczowe dla dalszego rozwoju projektów wymiany akademickiej i naukowej. Biuro, pod jego kierownictwem, będzie kontynuowało działania na rzecz zwiększania liczby studentów zagranicznych, nawiązywania nowych partnerstw oraz wzmacniania obecności UPJPII na międzynarodowej scenie akademickiej.

Objęcie przez ks. dr hab. Andrzeja Kieliana funkcji prorektora ds. umiędzynarodowienia to ważny krok w rozwoju Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Jego nowa rola, wraz z przedłużeniem kadencji trzem dotychczasowym prorektorom, zapewnia stabilność i perspektywę dalszego rozwoju uczelni, zarówno w kontekście lokalnym, jak i międzynarodowym.

Rozmowa z ks. dr. hab. Andrzejem Kielianem, prorektorem ds. umiędzynarodowienia i dyrektorem Szkoły Doktorskiej TUTAJ.

Nominacje rektorskie 2024 138.04KB [ .pdf ]