Aktualności

Rekrutacja ERASMUS+ 2021/2022

30.10.2020 Studenci/Doktoranci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Szanowni Studenci, Absolwenci,

UPJPII prowadzi aktualnie rekrutację na wyjazdy na studia jak i praktyki w ramach programu Erasmus+. Obecnie termin rekrutacji na studia na wyjazdy na r.a. 2021/2022 to 26.03.2021 a na praktyki 30.06.2021.

Na wyjazdy w ramach Programu Erasmus mogą być kwalifikowani tylko i wyłącznie studenci UPJPII, którzy:

-są zarejestrowani na studiach licencjackich, magisterskich lub doktoranckich;
-na studia wyjechać można do Uczelni, z którą UPJPII współpracuje w programie Erasmus+ (uczelnie wysyłająca i przyjmująca muszą mieć podpisaną umowę międzyinstytucjonalną);
-są obywatelami państwa uczestniczącego w Programie lub posiadają prawo stałego pobytu lub status uchodźcy na terenie Polski;
-w momencie wyjazdu są studentami co najmniej 2 roku studiów.

Podstawowe kryteria stawiane przed kandydatami na wyjazd w ramach Erasmusa to: dobre wyniki w nauce, średnia min.: 4.0, oraz znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni zagranicznej, dodatkowe osiągnięcia związane z kierunkiem studiów, wolontariat, staże etc.
ekrutacja na praktyki trwa do 30 czerwca 2021. Do tego terminu należy skompletować dokumenty rekrutacyjne:
 

Wymagane dokumenty na praktyki:

  1. List intencyjny, (załącznik). Uwaga: Średnia ze wszystkich zamkniętych semestrów potwierdzana jest w dziekanacie danego wydziału UPJPII. Dokument podpisuje student i zatwierdza Wydziałowy/Instytutowy Koordynator Erasmus+ na UPJPII. 
  2. Formularz zgłoszeniowy, (załącznik)
  3. Learning Agreement for Training: podpisany przez instytucję przyjmującą i koordynatora wydziałowego/instytutowego ds. Erasmus+, uzupełniona o szczegółowy plan praktyki, okres pobytu/ 2 miesiące/ 60 dni oraz liczbę godzin 40h tygodniowo
  4. Cv + list motywacyjny; (można skorzystać z aplikacji: https://europass.cedefop.europa.eu/pl/documents).
  5. Potwierdzenie znajomości języka, MSJO UPJPII lub innej istytucji.
  6. Oświadczenie o poprzednich wyjazdach Eramsus [załącznik]
  7. Oświadczenie COVID - 19 [załącznik]
  8. Oświadczenie COVID - 19 [załącznik]
Szczegóły poniżej:

UWAGA!  

  • Nadzór nad realizacją programu sprawuje na UPJPII Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. W celu przeprowadzenia kwalifikacji,  Uczelniana  Komisja Rekrutacyjna, w której skład wchodzą: Koordynator Uczelniany Programu Erasmus+, Koordynatorzy Wydziałowi, Reprezentat Samorządu Studenckiego UPJPII.

  • Podstawowymi kryteriami kwalifikacji studentów są: średnia ocen (z ostatniego zaliczonego semestru) oraz znajomość języka obcego zgodna z wymogami uczelni/ instytucji przyjmującej na poziomie B1/B2.

  • Rekrutacja studentów na wyjazd na studia w ramach Programu Erasmus+ odbywa się zawsze za zgodą Wydziałowego Koordyantora na danym wydziale/Instytucie studenta. Gwarantuje to zgodność profilu wybranej uczelni partnerskiej z profilem nauczania i kierunkami na macierzystym Wydziale studenta. 

  • Student może ubiegać się o wyjazd na studia na podstawie umowy zawartej przez Wydział inny niż macierzysty, pod warunkiem uzyskania zgody Koordynatora Umowy z innego Wydziału oraz Dziekana/Prodziekana Wydziału macierzystego odpowiedzialnego za realizację programu nauczania studenta przewidzianego w uczelni partnerskiej i zapisanego w dokumencie Learning Agreement

Podstawowe kroki 

Wybór uczelni partnerskiej – wybór uczelni partnerskiej może być dokonany tylko z grupy uczelni zawartych w aktualnym wykazie umów międzyinstytucjonalnych, przedstawionych na  

Wykazie umów międzyinstytucjonalnych Erasmus+ 2014-2021, na stronie  

umowy-miedzyinstytucjonalne-erasmus/wykaz-umow-erasmus-2014-2020/ 

czym się kierować przy wyborze uczelni partnerskiej – trudno wskazać konkretne kryterium. Może ono wynikać z zainteresowań naukowych studenta i dobrej opinii usłyszanej od kolegi/koleżanki, którzy już odbyli tam studia. Może wynikać z położenia w kraju interesującym studenta lub innych względów. Wskazane jest, aby student we własnym zakresie pogłębił wiedzę o wybranej uczelni partnerskiej z wykazu zawartego w tabeli poprzez jej stronę internetową, którą łatwo odszuka. Należy pamiętać o języku wymiany - nie wszystkie uczelnie i nie wszystkie zajęcia na uczelniach partnerskich odbywają sie w języku angielskim.

Jak aplikować?  

Niezbędny dokument do przekazania drogą mailową do Koordynatora

W uproszczonym do maksimum online systemie kwalifikacji/rekrutacji na studia w Programie Erasmus+ na rok ak. 2020/21 podstawowym dokumentem rekrutacyjnym, który student powinien przekazać drogą mailową do Koordynatora Umowy wybranej przez siebie uczelni partnerskiej jest jedynie ankieta rekrutacyjna studenta, dostępna na stronie: 

DOKUMENTY

Formuarz aplikacyjny kandydata powinna zawierać: 

podstawowe dane osobowe studenta, średnią ważoną ocen z egzaminów i zaliczeń za cały okres studiów – znaną studentowi na podstawie już wypełniania podobnych dokumentów lub uzyskaną poprzez mailowo skierowaną prośbę do dziekanatu swojego macierzystego wydziału, niezbędne informacje na temat znajomości języka obcego, podane w formie oświadczenia studenta, bez konieczności ich potwierdzenia na obecnym etapie. Trzeba je będzie uzupełnić zaświadczeniem po pozytywnej kwalifikacji na późniejszym etapie. Taki wpis do ankiety jest jednocześnie potwierdzeniem prawdy przez studenta

  • nazwisko Koordynatora Wydziałowego macierzystego Wydziału – do pobrania ze strony koordynatorzy
  • Kraj, uczelnia partnerska wraz z jej kodem, wg tabeli umów międzyinstytucjonalnych, 
  • planowany okres studiów, wraz z wyraźnym zaznaczeniem w jakim semestrze planowane są studia, zimowym czy letnim, pozostałe informacje. 

Uwaga: 

Koordynator UPJPII ds. Programu Erasmus+, bezpośrednio odpowiedzialny za proces kwalifikacji na studia w roku ak. 2021/22, nie może na obecnym etapie rozwoju epidemii COVID-19 zagwarantować, że wyniku pozytywnej kwalifikacji studenta wyjazd do danej uczelni partnerskiej będzie realny. Niektóre uczelnie partnerskie, szczególnie w krajach najbardziej dotkniętych skutkami epidemii COVID-19, mogą np. nie realizować w semestrze letnim 2020/21 żadnych studiów w Programie Erasmus+, co jest bardzo pesymistycznym scenariuszem, jednak możliwym. Mogą być jeszcze inne powody, trudne dzisiaj do przewidzenia, które staną na drodze do realizacji wyjazdu na studia w ramach Programu Erasmus+.  

Uczelnia nasza dołoży jednak wszelkich starań, aby w przypadku braku możliwości wyjazdu do danej uczelni partnerskiej oferować zastępczo inne uczelnie lub gwarantować wyjazd w późniejszym terminie. Bądźmy jednak optymistami. Proszę składać swoje aplikacje według wyżej zaproponowanego, znacznie uproszczonego schematu kwalifikacji.

Szczegółowe informacje o rekrutacji Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ Urszula Kubiczek, Biuro Współpracy Międzynarodowej ul. Bobrzyńskiego 10, tel. 519 323 350, email, erasmus@upjp2.edu.pl
Z wyrazami szacunku,
Urszula Kubiczek
Erasmus+ Institutional Coordinator
Pliki do pobrania

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

This website uses cookies. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

Zapisano